O mnie

Piotr Kostrzębski - Fizjoterapia

Kim jestem?

Z zawodu fizjoterapeuta, klinicysta. W sercu dusza artystyczna: muzyk, fotograf. Swoją przygodę z fizjoterapią rozpoczynałem prowadząc pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Tutaj przeważali pacjenci ze stwardnieniem rozsianym, po przebytych udarach mózgu.

Po kilku latach odszedłem niemal całkowicie od rehabilitacji neurologicznej i skupiłem się na prowadzeniu terapii pacjentów ortopedycznych oraz neuroortopedycznych. Terapia pacjentów z problemem bólu ostrego, przewlekłego jest powszechna w mojej praktyce.

Fizjoterapia podiatryczna (tzw. fizjoterapia stopy i stawu skokowego) to dziedzina, którą zajmuję się blisko 15 lat. W Polsce staram się obalić mit, iż da się jakkolwiek ,,stopę” rehabilitować / leczyć opierając swoje działanie jedynie wokół stopy. Fizjoterapia pacjentów z problemem wad i deformacji w obrębie stopy to bardzo ważna część mojej praktyki klinicznej.

Widząc coraz częstszą konieczność sięgania do dziedzin medycyny, które w świecie fizjoterapii, szczególnie studiów bywają przedstawiane zdawkowo rozszerzyłem swoje zainteresowania o choroby wewnętrzne i reumatologię. Pacjenci z chorobami internistycznymi i reumatologicznymi oraz z bólem przewlekłym stanowią obecnie moją najszerszą i największą grupę pacjentów zaraz obok sportowców.

Przyjmuję pacjentów od 4 roku życia. Nie prowadzę fizjoterapii noworodków i niemowląt. Dzieci poniżej 4 roku życia przyjmuję na konsultację TYLKO z wadami złożonymi, rzadkimi w obszarze stóp oraz przywiedzeniem przodostopia.
Wkładki zgodnie z opisem wykonuję TYLKO pacjentom których osobiście prowadzę pozostawiając na podstawie przeprowadzonej diagnostyki i ocenie ich słuszności zastosowania.

NAUCZYCIEL, MIĘDZYNARODOWY INSTRUKTOR

NAUCZYCIEL, MIĘDZYNARODOWY INSTRUKTOR
INSTRUKTOR Z RAMIENIA INTERNATIONAL COLLAGE OF BIOMECHANICS

W ramach uprawnień instruktorskich nadanych przez International Collage of Biomechanics prowadzę szkolenia, które są rekomendowane przez Instytut z zakresu:

  • badania stopy, stawu skokowego
  • biomechaniki stopy i kompleksu podskokowego
  • terapii płaskostopia, stopy płasko – koślawej i innych wad
  • programowania kinezyterapii osób dorosłych, dzieci z wadami i dysfunkcjami stóp

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE ORAZ NAUKA

WYKONYWANIE INDYWIDUALNYCH WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH

W ramach współpracy z ICB MEDICAL wykonuję indywidualne wkładki termoplastyczne oraz uczę innych specjalistów ich montażu. Jestem pierwszym w Polsce akredytowanym przez Australię instruktorem z zakresu doboru i montażu wkładek ICB. 

INSTRUKTOR FDM

NAUCZANIE I MODYFIKACJA MODELU FDM

W 2016 roku (do 2023) dostałem uprawnienia międzynarodowe od federacji IFDMO do nauczania modelu FDM (Fascial Distortion Model). Przez lata i dzięki staraniom instruktorów w tym mnie model zmienił się, otworzył się na diagnostykę funkcjonalną, testy kliniczne. Okazało się, że ból nie jest najważniejszy. Obecnie jestem instruktorem w nowo utworzonej federacji GFDMO. 

Wysłuchanie pacjenta, zrozumienie jego problemów, obaw i niejasności to droga do postawienia diagnozy w oparciu o fakty kliniczne. Łączenie faktów podpierając się zdobytą wiedzą, aktualnymi badaniami oraz doświadczeniem to z kolei drogowskaz do rozwiązania tego problemu, gdzie zaangażowanie Pacjenta w pomoc sobie, w powrocie do sprawności/pozbycia się bólu ma być równe jak nie większe od zaangażowania tetapeuty. I tu, właśnie tu rozpoczyna się leczenie.

~ Piotr Kostrzębski
© 2023 Piotrkostrzebski.PL
WYKONANIE WWW FISITE.PL